S mikrofónom a v sukni od Jany Polak

február 7, 2016/ Blog/ 0 comments

Vždy ma vzruší ponuka na moderovanie tematických akcií. Hoci svojím spôsobom definujú hranice, na druhej strane otvárajú možnosti sa kreatívne pohrať a meniť identitu. Aj pri téme geometria. Študenti Fakulty umení techniky v Košiciach boli vraj vždy komplikovaní a tak trochu pankáči. Preto sa mi ich imatrikulácia dostala do hlavy už v dvojmesačnom predstihu. Kocky, ihlany aj trojuholníky som hľadala na sukniach, klobúkoch, kostýmoch. Až kým si tvary nenašli mňa.

Na Košice Fashion Week som sa dostala pracovne a naštastie priamo na prehliadku košickej návrharky Jany Polak. V Zajtrajších novinách ju poznáme vďaka kreatívnej práci s deťmi. Navrhovala s nimi také špagetové a potlačené modely. Hravé, farebné, utešené a šokovalo nás, keď sa ukázali aj na prehliadke. Minimálne tri by som brala všetkými desiatimi. To som ešte netušila, že ma nadchne hlavná kolekcia. Geometria, farby, módna spontánnosť a zároveň prepracovanoť. Čierno-biela kombinácia ma už dávno začala nudiť, ale v spojení s tyrkysovou, neónovou žltou, ružou a oranžovou mi poplietla hlavu. Áno, tento blog je o móde. Lebo som žena a sukňa, ktorú som si odniesla od Janky Polak stojí za spomenutie. Aj rafinovaný crop top s odhaleným chrbátom, ktorý mi ušila na mieru. A tak som kvôli moderovaniu nemusela vyrábať geometrické rukávy, ani si na hlavu dávať kartónovú krabicu.

Zdroj: KFW – Dominik Babušík

12274200_1099339493411447_71917569700066886_n

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*