Novinárska cena je doma

jún 18, 2015/ Blog/ 0 comments

Chcem otvárať noviny, ako balík lentiliek. Hltať po jednom každý inak sfarbený článok a neprestať, pokiaľ sa neprejem. Hoci obdivujem texty žurnalistov, ktoré menia svet, odhaľujú krivdy, nepravdy a dávajú veci na správnu mieru, chcem čítať aj o zaujímavých ľuďoch, úspešných projektoch, o umení, kultúre, o pozitívnej inakosti. Lebo tak neupadnem do skepsy, smútku a ľahostajnosti.

A preto mám rada farby, smiech a peknosti napísané na novinovom papieri.

Pozitívnych novín nie je veľa. Preto som rada, že tie naše môžem nielen čítať, ale ich aj tvoriť. A vďaka tejto práci a skvelému malému kolektívu, sa aj tento rok teším z Novinárskej ceny Slovenského syndikátu novinárov.

3. miesto: Gabriela Krestián Kuchárová – Zajtrajšie noviny

Za príspevok Najlepší horolezec je živý horolezec (17.2.2014) – v publicistickom rozhovore s jedným z troch najlepších slovenských horolezcov Michalom Sabovčíkom otvorene hovorí o rizikách tohto extrémneho športu, úspechoch aj o neúspechoch i o tom, ako získať sponzoring. Dobre kladené otázky, autorka športovcovi tyká, čo môže byť na diskusiu. Porote sa dobre čítal aj rozhovor s univerzitným profesorom telesnej výchovy Tomášom Stejskalom „Prílišná ambicióznosť zabíja“ (Zajtrajšie noviny 16.6.2014).

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*